خانه عماد به یاد و خاطره عماد آرمان شامخی تاسیس شده است. عماد در اردیبهشت ۱۳۹۵ در شهر استیت کالج واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا به دنیا آمد. بعد از تولد مشخص شد عماد مبتلا به سندروم داون و یک بیماری قلبی نادر به‌نام HLHS می­باشد، برای همین در مجموع بیش از ۷ ماه در بیمارستان‌های کودکان در هرشی، اورلاندو و فیلادلفیا بستری بود. عماد درست ۴ روز بعد از تولد یک سالگی‌اش از دنیا رفت.

انگیزه ما از تاسیس خانه عماد، به واسطه‌ی تجربه‌ای است که در دوران بیماری عماد داشتیم، شکل گرفت. همه بیمارستان‌هایی که عماد طی این مدت در آنها بستری شده بود، در فاصله بسیار زیادی از شهر محل زندگی ما قرار داشتند. اما در اطراف همه این بیمارستان‌ها مجموعه‌هایی توسط موسسات خیریه برای اقامت خانواده‌های بیماران تاسیس شده‌بود و تمامی خدماتی که مورد نیاز ما بود به صورت رایگان دراختیارمان قرار می­گرفت. همین امر باعث شد تا ما جز درد بیماری عماد، رنج و درد دیگری را در آن دوران تحمل نکنیم و علاوه بر حفظ روحیه و خاطری جمع از جوانب بیماری، بتوانیم تمام انرژی خود را صرف بهبود عماد کنیم.

این در حالی‌ است که در ایران، بسیاری از خانواده‌‌ها که برای درمان فرزندشان به شهرهای دیگر می‌روند، در طول دوران بستری، درون چادرهای مسافرتی در کنار بیمارستان‌ها اقامت دارند. که این امر نه تنها مانع بهبود کودکان بیمار می­شود، بلکه به کل خانواده نیز از لحاظ جسمی و روحی آسیب زیادی می­رساند. چه بسا خانواده­هایی که کودک بیمار دارند و به‌همین دلیل برای درمان کودک خود مراجعه نمی­کنند.

آرزوی ما این است که هیچ خانواده‌ای در طول زمان بستری فرزند خود دغدغه­ای از بابت نیازهای اولیه خود از جمله محل اقامت مناسب، دسترسی به غذای سالم و مسائل بهداشتی نداشته باشد.

ماموریت ما در خانه عماد این است که در دوران پر فراز و نشیب بیماری کودکان همراه خانواده‌ها باشیم و با تمام توان به آنها کمک کنیم تا در این مسیر با روحیه بهتر، پر انرژی و پر توان قدم بردارند.