خانه عماد دو تا ساختمان اصلی دارد، اولی در خیابان قبا با ظرفیت ۶ اتاق و مرکز اصلی خانه عماد است و ساختمان دیگر با ظرفیت ۸ خانواده، در نزدیکی بیمارستان مرکز طبی کودکان که برای اقامت کودکان بیمارستان مرکز طبی و شریعتی مورد استفاده قرار می­گیرد.

به جز دو ساختمان اصلی، ۷ واحد آپارتمانی نیز توسط خیرین در اختیار ما قرار گرفته است که در سطح شهر پراکنده میباشند و برای خانواده‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پدر حتما لازم است همراهشان باشد. در حال حاضر تمامی این ساختمان‌ها بدون هزینه اجاره یا رهن به صورت موقت در اختیار خانه عماد هستند.

adress

خانه قبا

در آذرماه ۹۸ و همزمان با دومین خانه عماد که توانستیم با شرایط مناسب پیدا و رهن کنیم، ساختمان دیگری در منطقه حسینه ارشاد توسط خیری به مدت ۳ سال در اختیار خانه عماد قرار گرفت. این ساختمان در ۲ طبقه و با ظرفیت ۶ اتاق می‌باشد که توسط خانه عماد بازسازی و مناسب استقرار مهمانان ما تجهیز شده است.

در حال حاضر مرکز اصلی خانه عماد در این ساختمان می‌باشد و کودکان بعد از پیوند به همراه مادرانشان در این ساختمان مستقر هستند.

خانه جمهوری

در آبان‌ماه ۹۹ ساختمان دیگری در نزدیکی مرکز طبی کودکان و توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مدت ۳ سال، در اختیار خانه عماد قرار گرفت.

این ساختمان در ۴ طبقه و با ظرفیت ۸ اتاق می‌باشد که در مدت زمان کوتاهی توسط خیرین خانه عماد بازسازی و مناسب استقرار مهمانان ما تجهیز و راه‌اندازی شد.

اتاق‌های مستقل با امکانات مناسب، آشپزخانه‌های اشتراکی با وسایل مستقل برای هر خانواده، سرویس‌های بهداشتی جداگانه برای کودکان، فضای بازی، سرگرمی و کتابخوانی برای کودکان، فضاهای عمومی و مناسب دورهمی‌های خانوادگی از مواردی است که در تمامی خانه‌های عماد در اختیار مهمانان ما قرار می‌گیرد.

کودکان پیوندی که درمان خود را در مرکز طبی کودکان انجام می‌دهند، به همراه مادران خود در این مرکز مستقر می‌شوند.

خانه‌های مستقل

یکی از دغدغه‌های ما از ابتدا محل استقرار پدرانی که نیاز است خانواده خود را همراهی نمایند، بوده است. راهکاری که با همراهی شما در این مدت به خوبی توانستیم از آن استفاده کنیم، در اختیار گذاشتن واحدهایی مستقل برای خانواده‌ها می‌باشد.

خیرین زیادی در این مدت واحدهای خالی خود را که حداقل برای مدت چندماه به آن نیاز نداشتند در اختیار خانه عماد قرار دادند. ما نیز با تجهیز مناسب آن را در اختیار خانواده‌های کودکانی که برای پیوند به تهران آمده‌اند قرار می‌دهیم تا اینگونه بهترین استفاده را از ساختمان‌های خالی شهرمان انجام داده باشیم.

این خانه‌ها در سطح شهر تهران پراکنده است و به مرور تعداد آنها بیشتر می‌شود.

شما هم اگر چنین خانه‌ای دارید که می‌توانید برای مدت کوتاهی در اختیار خانه عماد قرار دهید، با ما تماس بگیرید.

خانه‌های قبلی عماد

در اسفندماه ۹۶ در محدوده سیدخندان ساختمانی در ۳ طبقه به صورت رهن کامل در اختیار خانه عماد قرار گرفت. یکی از مهمترین عوامل در انتخاب خانه‌های عماد، نزدیکی آنها به بیمارستان‌های درمانی کودکان می‌باشد.

این خانه که در نزدیکی بیمارستان مفید بود، در مدت کمتر از یک ماه با کمک داوطلبان و خیرین و تلاش شبانه‌روزی آنها، تجهیز و راه‌اندازی شد.

از فرودین‌ماه ۹۷ اولین مهمانان خانه عماد در آن مستقر شدند و ما فکر نمی‌کردیم که کمتر یکسال پس از رفتن عماد، خانه‌ای با نام او برای پذیرایی از کودکان بیمار و خانواده‌هایشان مهیا شده باشد.

این ساختمان ۳ طبقه، دارای ۹ اتاق برای خانواده‌ها بود که در هر طبقه آن یک سرویس بهداشتی و حمام جداگانه برای کودکان، سرویس بهداشتی برای مادران و آشپزخانه قرار داشت.

از آنجایی که کودکان به دلیل بیماری و مراقبت‌های خاصی که دارند، زمان زیادی را در اتاق خود می‌گذرانند، خانه عماد سعی بر آن داشته تا امکانات مناسبی از جمله تلویزیون برای هر اتاق و وسایل سرگرمی برای سنین مختلف را برای آنها فراهم آورد تا این دوران را راحتتر پشت سر بگذارند.

در طبقه همکف این ساختمان یک اتاق سرایداری و یک آشپزخانه مشترک برای طبخ غذا توسط داوطلبان و صرف غذای مادران در کنار هم راه‌اندازی شده بود. مهمانان خانه عماد تا مردادماه ۹۸ در این ساختمان اقامت داشتند.

در مردادماه ۹۸ ما توانستیم ساختمانی با ظرفیت بیشتر برای اقامت مهمانانمان را رهن کنیم. این ساختمان که در بلوار شهرزاد قرار داشت در ۴ طبقه و با ظرفیت ۱۷ اتاق آماده پذیرایی از مهمانان خانه عماد شد.

با تجربه­ای که در این مدت به دست آوردیم و همراهی بیش از پیش داوطلبان و خیرین با خانه عماد، این ساختمان به سرعت و با امکانات مناسب کودکان تجهیز و راه‌اندازی شد.

این خانه به مدت ۳ سال برای خانه عماد رهن و اجاره شده بود اما از اسفندماه ۹۸ و به دلیل شیوع بیماری کرونا و سطح ایمنی پایین کودکان خانه عماد ناچار شدیم تا مهمانانمان را در خانه‌های جداگانه و به دور از هم انتقال دهیم تا سلامتی آنها که مهمترین اولویت ما است، به خطر نیفتد.