حامیان مالی

سیمرغ

بچه‌هایی که پیوند می‌شن هرکدوم مسیر متفاوتی رو طی می‌کنن ولی طبق مشاهدات ما، هر خانواده‌ای بیش از ۳۰ سفر در طول دو سال به تهران داره که به طور میانگین هر سفر ۷۸۰ هزار تومان برای هر کودک و همراه هزینه داره. این یعنی حداقل ۲۳ میلیون تومان هزینه رفت و آمد هر کودکه. بچه‌ها به خاطر شرایط خاص جسمانی و دوری شهرها و روستاهاشون از تهران برای سفر نیاز به بهترین و سریع‌ترین وسیله نقلیه دارن که هواپیما بهترین گزینه است.

از خرداد ۱۳۹۸ تا آبان ۱۴۰۰ خیریه سیمرغ بیش از ۱۱۵۰ سفر که ۸۳ درصد آن هوایی بوده و به ارزش حدودی ۴۵۰ میلیون تومان رو تقبل کرده که رقم بسیار قابل توجهیه. اگر خیریه سیمرغ نبود کودکان و خانواده‌هاشون ممکن بود از درمان منصرف بشن یا استفاده از وسلیه نقلیه نامناسب باعث آسیب جدی و یا مرگ کودکان بشه.

کانون درمانی مریم

تا قبل از این، مهمان‌های خانه عماد برای تأمین هزینه‌های درمانشان، به مؤسسات مختلف و مددکاری مراجعه می‌کردند و یا گاهی خودشان هزینه‌ها را پرداخت می‌کردند.

خانه عماد با وجود اینکه هیچ وقت نمی‌خواهد از حوزه تخصصی خود یعنی خدمات اقامتی و رفاهی خارج شود و موازی کاری کند، همیشه این دغدغه را داشته است که مهمانان در این زمینه دچار مشکل نشوند و به آنها راه‌های مختلف را نشان می‌داد.

اما دقیقا زمانی که تعداد مهمانان زیاد شد و مشکلات در این زمینه هم بیشتر، گروه دوستی‌ای به نام «همیاری مریم» با خانه عماد آشنا شدند و از ما خواستند تا بخش عمده هزینه‌های درمان را به عهده بگیرند و به این شکل به راحتی و بدون داشتن مراحل سخت اداری و مراجعه به مراکز مختلف، این دغدغه مهمانان ما برطرف شده است.

پ.ن. کارهای اجرایی این فرآیند توسط یکی از داوطلبان عزیز خانه عماد انجام می‌شود که گزارش‌دهی شفاف و دقیقی از نحوه هزینه‌کرد به این گروه دوستی ارائه می‌دهند.